31 | 07 | 23

MÖÖBLITOOTMISE VÄLJAKUTSED 2023

Kagu-Eesti Puiduklaster, Eesti Mööblitootjate Liit ja kompetentsikeskus TSENTER kutsuvad 18. augustil kõiki sektori ettevõtjaid ja koostööpartnereid konverentsile „Mööblitootmise väljakutsed 2023“.

Mulgi Elamuskeskuses toimuva konverentsi päevakavas on hetkel mööblitootjaid kõnetavad teemad. Saame ülevaate majandustrendidest ja Swedbanki tööstusettevõtete uuringust, räägime e-kaubanduse, rohemajanduse, robotiseerimise ja nutikate lahenduste otsimise kogemustest läbi ettevõtjate praktiliste näidete.

Kolm ettevõtet tutvustavad oma tootmist ja tegemisi. Seekord lisandub konverentsiosale ka expo: oma tooteid ja teenuseid esitlevad mööblitootmist toetavad ettevõtted ja organisatsioonid.

Keda ootame osalema?

Puidu- ja mööblivaldkonna ettevõtjad üle Eesti, maakondlike arenduskeskuste ja kohalike omavalitsuste esindajad, ajakirjanikud, mööblivaldkonnaga seotud toodete/teenuste pakkujad.

Konverents ja expol osalemine on tasuta, aga eelregistreerimine on vajalik SIIN
Registreerimine on avatud 14. augustini või 100 inimese täitumiseni.

Päevakava

Aeg: 18. august 2023
– kl 10 Ettevõtete külastus
– kl 10 – 18 Konverents ja töötoad Mulgi Elamuskeskuses
Kl 10 Ettevõtete külastus (valikuline, eelregistreerimisega, igasse ettevõttesse max 15 inimest).
– Sime Beds – külastusele registreerimine lõppenud
– Puidukoda – külastusele registreerimine lõppenud
– Model Metal, kogunemine 9.40

Konverents Mulgi Elamuskeskuses

10.00 – 12.00 Registreerimine, expo, lõunasöök kl 11.30. Roberta pakub tervitusjooki, avatud ettevõtete toodete ja teenuste tutvustused ja demoesinemised
12.00 – 12.10 Avasõnad. Remo Allikas, Kagu-Eesti Puiduklaster, Võru Empak
12.10 – 13.10 Milliseid kasvuvõimalusi mööblitööstusele pakub lähiajal majanduskeskkond. Tõnu Mertsina, Swedbank
13.10 –13.30 Keskkonnasõbralik mööbel – kas Eesti mööblitootmise uus narratiiv? Kogemuslugu mööblitootmise keskonnasõbralikkuse hindamisel. Jaen Uussalu, Plaat Detail
13.30 – 14.00 Uued materjalid ja tehnoloogiad. Jaan Kers, TalTech Puidutehnoloogia labor

14.00 – 14.30 Kohvipaus, töötoad (vt allpool)
14.30 – 15.20 Kuidas vältida apsakaid e-poe loomisel? Kogemuslood. Tõnu Väät, Eesti E-kaubanduse Liit
Sirutuspaus
15.20 – 15.40 TSENTRI koostööroboti Roberta kogemuslood mööblitööstustes, Mart Nilson, TSENTER.
15.40 – 16.40 Puitmajatootja Timbeco väljakutsed roheteemadega tegelemisel, Erki Muhu, Timbeco Woodhouse
16.40 – 17.10 Kas tunneli lõpus on valgus või hoopis rong? Valdkonna ettevõtjate kogemuslood keerulistest olukordadest: Andres Hoop, Genetrade Wood Baltic, Raul Vene, Wermo; Jaen Uussalu, Plaat Detail.
17.10 – 17.30 Konverentsi kokkuvõte, vaba mikrofon
17.30 – 18.00 Toodete/teenuste demod, Mulgi elamuskeskusega tutvumine.

Konverentsi modereerib Hille Lillemägi.

Töötoad ja toote-esitlused:

– kl 14.00 – 14.30 Arutelu “Kes on tisler?” Arutelu veavad Keit Purga (Wermo) ja Jörgen Dobris (TSENTER). Teemaks on muuhulgas tisleri kutseõpe.
– TSENTER: AI poolt disainitud öökapi esmaesitlus, koostöörobot Roberta esitlused
– Võrumaa Kutsehariduskeskus: õppimisvõimalused, pakkumised ettevõtjatele
– MASS AS: uudised puitmaterjalide maailmas. MASS räägib tulekindlatest materjalidest. Kas tulekindel või tulekindlam? Lisaks uuenenud Shinnoki  4.0 viimistletud valmisplaadist. Miks eelistada just Shinnokit? Jätkusuutlik disain ja tooted…tuleviku võtmesõna!
–  Alpek OÜ: Alpek OÜ tutvustab keskkonnasõbralikke mööbli valmistamise materjale. Näha ning katsuda saab erinevaid poroloone, -vatiine. Tutvuda saab mitmesuguste liimidega, proovida tööriistu ja palju muudki. 
–  Töötukassa Võrumaa osakond. Töötukassa jagab infot ja trende tööturu kohta, toetab ettevõtjat inimeste karjäärimuudatuste korral, aitab terviseprobleemide puhul tööturul osaleda ja töökohta korrigeerida.
– Demek CNC Robotid ja laserskaneerimine. Näha saab lahendust, kus UR robot ja Cajo laserjaam töötavad sünkroonis. Imiteeritakse päris tööd kliendile.
– Projecta Balti – seadmete tutvustus (kataloogid): Homagi seadmed, Altendorf, Robland ja Coral; tarkvarade tutvustus: Imos, SmartWop jt Homagi tarkvarad.

Ootame konverentsile mööblitööstusega seotud toodete/teenuste tutvustajaid, eelregistreerimine on vajalik. Lisainfo: tel 5302 5373, hille@tsenter.ee

Korraldajad

Kagu-Eesti Puiduklaster – avatud organisatsioon, mis tegutseb Lõuna-Eesti puidu- ja mööbliettevõtjaid koondava ühendusena. Klastrisse kuulub hetkel 31 mööbli- ja puiduvaldkonna ettevõtet ning 9 toetajaliiget.

Eesti Mööblitootjate Liit – EMTL on erialaorganisatsioone koondav mittetulundusühing, mis arendab tööstusharu ettevõtluskeskkonda ning esindab liikmete ühiseid huve. Hetkel on liidus 51 liiget, kelle seas on mööblitootjad, puidutöötlejad, mööbli paigaldajad, mööbli restauraatorid, mööblisektoriga seotud toetaja liikmesfirmad, müügifirmad, sertifitseerijad ja koolitajad.

Võrumaa Kutsehariduskeskuse kompetentsikeskuse TSENTER – peamised tegevussuunad on tootearendus, tootmise efektiivistamine, puidu väärindamine ning valdkonna populariseerimine.

Esinejad

Lisainfo registreerunutele

  • Kui jõuate Mulgi Elamuskeskusesse, siis jätke auto alumisse parklasse ja tulge läbi Häärberimaja (kollase maja) keskuse alale. Konverents toimub uues majas ning seal on ka registreerimine ja kogu üritus. Mulgi elamuskeskuse info leiab siit
  • Tegevused toimuvad keskuse 2 korrusel. 1. korrusel on konverentsisaal ja expo alad (koridorid), 2. korrusel toimub kl 12 töötuba “Kes on tisler?”
  • Toitlustamine on eraldi alal ja võõrustaja palub toidu ja joogiga ekspositsioonialale mitte minna.
  • Kõik osalejad saavad kohapeal nimesildid, et hõlbustada omavahelist suhtlemist.
  • Selle aasta konverentsi ettekandeid ei salvestata.
  • Konverentsi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond. Konverents on tasuta, kuid osalevatele ettevõtetele arvestatakse VTA-d (60 € inimese kohta).